מחלות כרוניות

מחלות כרוניות

מחלות

הלחץ והמתח העצום במציאות העכשווית גורמים לישראלים רבים לחלות בכמה מחלות ואחת מהן היא מיגרנה אשר משפיעה רבות על חייו של כל אדם. מדובר בכאבי ראש עוצמתיים ביותר אשר מגיעים לעיתים נדירות או בתכיפות וזאת בהתאם לרמת המחלה אצל כל אחד. כיוון שמדובר בכאבי ראש חריגים נוצרים מצבים קיצוניים שמשפיעים על תפקודו של החולה בחיי היום יום. מי שרגיל לבצע פעילות יום יומית ענפה הקשורה למשפחתו ולעבודתו מרגיש שהוא לא מסוגל לבצע דבר ולכן הוא מסתגר בחדרו יוצר חשיכה מוחלטת, נוטל תרופות ומבצע כמה פעולות נוספות שיקלו עליו כדי שכאבי הראש האלו ייעלמו מהר ככל האפשר.

מיגרנה היא בין המחלות הבעייתיות כיוון שגם הרפואה המערבית וגם הרפואה האלטרנטיבית לא מצאו את שורש הבעיה כיוון שמדובר בנסיבות שונות שהן בעלות השפעות משתנות על כל חולה. אצל נשים מצאו שיש קשר בין הופעת המיגרנה לבין ימי המחזור החודשי ורבות מהן מזהות מראש את הסימפטומים המעידים על כך שהמיגרנה בדרך. לכן הן נערכות מראש ומבצעות כמה פעולות שעשויות לעזור להן כדי למנוע את הגעת ההתקף, או כדי שהוא יהיה קל יותר.

מחלות המשפיעות על היום יום

לעיתים מחלות כמו מיגרנה מתפרצות במהירות וללא הכנה מוקדמת והדבר יוצר עצר מוחלט בתפקודו של החולה. לדוגמה יש קושי להתנהל באור כיוון שהוא מסנוור בצורה תהומית את החולה. לכן הוא מסתגר בחדר חשוך ומתפקד כך במשך יום או כמה ימים עד שההשפעה של המחלה מתפוגגת. כל אחד מהחולים כבר יודע אילו משככי כאבים הם בעלי השפעה רוחבית ומסוגלים לסייע לו לשוב לאיתנו.

רפואה אלטרנטיבית

קו החשיבה של רפואה משלימה הוא בכך שיש מחלות שונות שהטיפול בהן אינו רק באופן נקודתי על פי הסימפטומים, אלא מדובר בטיפול כוללני לכל הגוף. זו הסיבה שהמדקרים הסיניים בוחנים כמה נושאים אקוטיים אצל המטופל כמו רמת הדופק ביד ימין, ביד שמאל, הנראות של הלשון ועוד. המדדים האלו מאפשרים להם להסיק מסקנות על המעטפת הכללית של הגוף ובהתאם לכך לבצע טיפולים נקודתיים שעשויים לעזור.

הם בודקים את הצ'קרות ואת המרידיאניים במיקומים שונים ועל פי התחושות של המטופל, הם מחדירים סוגים שונים של מחטים כאשר לכל אחת מהן יש מטרה ואופן שימוש אחר וזאת כדי להקטין את השפעת מחלות שונות על הגוף. יש מקרים רבים שהטיפול באקופונקטורה מסייע מאד לחולה ויש גם מקרים שההשפעה היא מינורית או שאין השפעה.

בחירת תזונה נכונה

יש מחקרים רפואיים שהעלו השערה שאחת הבעיות שמשפיעות מאד על הופעת מחלות כמו מיגרנה היא התזונה. להערכתם של החוקרים האלו אם החולים יורידו מאכלים מסוימים מהתזונה היום יומית שלהם, הדבר יסייע להם מאד כיוון שהתכיפות של ההתקפים תהיה בטווחי זמן רחוקים הרבה יותר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

rgf
rgf